Bułeczki Śniadaniowe
Proste, mięciutkie, maślane bułeczki śniadaniowe które robi się w miarę szybko ;) Ale czas oczekiwania za to wynagradza nam zapach i smak jeszcze takich lekko ciepłych bułek posmarowanych masłem - niebo w gębie ! Polecam wam je upiec :)
Składniki na około 7-8 bułeczek:
- 2 szkl mąki typ 650
- 7 g drożdży świeżych
- 120 ml ciepłego ale nie gorącego mleka
- 1/2 łyżka cukru
- 1/2 łyżeczki soli
- 1 małe jajko
- 25 g roztopionego masła (1-2 łyżki zostawiamy do posmarowania po wierzchu)
1. W ciepłym mleku razem z cukrem rozkruszamy drożdże, mieszamy i odstawiamy do lekkiego podrośnięcia.
2.
W misce umieszczamy mąkę z solą, jajko oraz wyrośnięty zaczyn, następnie w
trakcie wyrabiania dolewamy powoli roztopione masło, ale nie całe !
3. Wyrobione lekko lepiące ciasto odstawiamy w misce przykrytej szczelnie folią do podwojenia objętości.
4.
Wyrośnięte ciasto lekko zagniatamy i dzielimy na części z
których formujemy bułki, układamy je na blaszce wyłożonej
papierem do pieczenia i obsypanej mąką.Przed pieczeniem smarujemy roztopionym masłem.
Pieczemy w 190 stop. przez 15-20 minut do zrumienienia
Po upieczeniu wykładamy bułeczki na kratkę aby przestygły. Smacznego !






10 comments
O mniam! Wyglądają tak apetycznie, że już jestem głodna! Cudowne bułeczki na leniwy sobotni poranek 🤤
OdpowiedzUsuńUdanego weekendu Iwonko 🩷
Dziękuje Ci ślicznie, tak bułeczki pyszne nie tylko na śniadanie ale i na kolacje ;)
UsuńAle fajne, idealne świeże bułeczki do masełka i jajecznicy.
OdpowiedzUsuńDziękuje, dokładnie tak :D
UsuńPycha bułeczki. Dawno nie piekłam, zapiszę sobie przepis. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńJak one smacznie wyglądają :o
OdpowiedzUsuńPozdrawiam ciepło! Miłej środy🌸
Angelika
Wyglądają przepięknie! Dla mnie nie ma nic lepszego niż domowe pieczywo. Zwłaszcza rano. Ten zapach i smak! Prawdziwa sielanka 😁
OdpowiedzUsuńpyszności!
OdpowiedzUsuńWyglądają obłędnie! Już czuję ten zapach świeżych bułeczek.
OdpowiedzUsuńRobiłam kiedyś podobne, wyszły mięciutkie jak chmurka :))
OdpowiedzUsuńDziękuję, że zajrzałeś na mojego bloga. Będzie mi miło jeśli pozostawisz po sobie komentarz.