Recenzja Książki - Zielnik - jedzenie i domowe kuracje z łona natury

by - 4/13/2021 12:01:00 AM

"Zielnik - jedzenie i domowe kuracje z łona natury" Sundgren Lisen to wspaniała książka ukazująca jak wiele dobrego dla naszego zdrowia i urody możemy znaleźć na polach i łąkach. Zwłaszcza teraz kiedy przyroda budzi się do życia możemy wyruszyć na piesze wędrówki w towarzystwie tej książki i odkryć jak wiele drogocennych roślin rośnie koło naszych stóp.

Autorką książki jest doświadczona zielarka która w sposób przyjemny przekazuje nam wiedzę na temat roślin, dziko rosnących krzewów owocowych, czy warzywnych czy też przypraw. 


Książka jest podzielona na trzy części: wstęp, część teoretyczną oraz praktyczną-przepisy. 
Już na wstąpię autorka informuje nas w jaki sposób mamy zbierać rośliny, w jakich miejscach, jak je suszyć, mrozić czy przechowywać.
W drugiej części znajdziemy opis prawie 100 gatunków roślin dziko rosnących które są okraszone pięknymi grafikami tych roślin tak aby łatwo dało się je rozpoznać.
W opisie danej rośliny dowiemy się do jakiej rodziny należy, jakie są jej cechy, w jakich miejscach możemy ją znaleźć, kiedy najlepiej ją zbierać, jaki ma zapach czy smak, jak ją wykorzystać w kuchni i jakie ma działanie na nasz organizm.

Trzecia część to zbiór przepisów na dania główne, sosy, przystawki, słodycze czy tez kosmetyki.
Przepisy są naprawdę ciekawe i jak tylko będę mogła postaram się kilka z nich w przyszłości wypróbować.Zielnik ten nie jest książką którą należy przeczytać w całości i odłożyć na półkę, jest to książką do której możemy zaglądać często poszukując nowych roślin, smaków lub zabierać ja na wycieczki rozpoznając rośliny których do tej pory nie znaliście lub znaliście a nie wiedzieliście, że mają tak wiele zdrowotnych właściwości.
Książkę tę możecie dostać w księgarni internetowej Inverso.pl


Tytuł: "Zielnik - jedzenie i domowe kuracje z łona natury"
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 256
Wydawnictwo: Marginesy
Rok wydania: 2018

Podobne Posty

4 komentarze

  1. Ta książka zapowiada się świetnie :) Kocham książki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie napisane jak korzystać z dobrodziejstw natury, by tworzyć wysmakowane dania oraz leki domowej receptury. Jak nasi dziadkowe za pradawnych lat.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zajrzałeś na mojego bloga. Będzie mi miło jeśli pozostawisz po sobie komentarz.

ad sen

streetcom

Przepisy kulinarne

FlyB - Kulinaria

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

rondel

Baza przepisów kulinarnych

Lista Blogów Kulinarnych