Recenzja Książki - Polska Kuchnia Regionalna - Smak Tradycji

by - 2/11/2021 12:35:00 AMTradycja to coś co cenię w swoim domu i to bardzo, dlatego lubuję się w Polskiej kuchni i to najczęściej z polskich produktów przygotowuję posiłki. Aby zgłębić jeszcze bardziej naszą kuchnię zaopatrzyłam się w książkę: "Polska kuchnia regionalna - smak tradycji" którą dostaniecie w księgarni internetowej Inverso.pl  
Książka zachwyciła mnie bogactwem przepisów z każdego regionu oraz ich nazw których nigdy wcześniej nie znałam, a myślę że warto poszerzać swoją wiedzę na temat naszej kuchni, jej bogactwa smaków i aromatów.
Na wstępie mamy ślicznie przyozdobiony spis treści kurpiowskimi wzorami.
Książka składa się z 8 rozdziałów w których mamy podział na poszczególne rejony kuchni polskiej: Pomorze z Kaszubami, Warmia i Mazury, Podlasie, Wielkopolska i Kujawy, Mazowsze z Kurpiami, Śląsk, Małopolska i na samym końcu Podhale.Przed każdym rozdziałem mamy wstęp z zaznaczoną częścią mapy której dotyczyć będzie kuchnia i opisem jakie miejsca warto odwiedzić by skosztować regionalnych przysmaków. Mamy też wypisane nazwy tradycyjnych potraw które są z danego regionu.


Przepisy są bardzo czytelne i na pierwszy rzut oka proste w wykonaniu. Zobrazowane są zdjęciami, dzięki czemu możemy zobaczyć jak danie ma wyglądać.


Na dowód tego że przepisy są proste zapraszam na pierwszy z nich który przetestowałam Bombolki Podhalańskie
Książka jest w twardej okładce więc macie gwarancje że posłuży ona przez długie lata, a dostaniecie ją tutaj <--klik
W księgarni Inverso znajdziecie wiele ciekawych propozycji książkowych, nie tylko kulinarnych ale też ebooki, audiobooki czy gry lub puzzle.


Tytuł: "Polska Kuchnia Regionalna - Smak Tradycji"
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 160
Wydawnictwo: Fenix

Podobne Posty

6 komentarze

Dziękuję, że zajrzałeś na mojego bloga. Będzie mi miło jeśli pozostawisz po sobie komentarz.

ad sen

streetcom

FlyB - Kulinaria

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów

rondel

Baza przepisów kulinarnych

Lista Blogów Kulinarnych